Malta Dil Okulları Genel Bilgiler

Maltada İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce'nin ya da daha genel bir ifade ile bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Bu ülkelerden biri olan Malta  24 saat İngilizce eğitim göreceğiniz bir 'yabancı dil laboratuvarı' olacaktır. Malta Dilokullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Malta Dil Okulların düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir "İngilizce Atmosferinde" yaşatacaktır.


Hiç kuşkusuz İngilizce , günümüzde ticaret, bilim, diplomasi konularında hakim dil. İngilizce öğrenmek için nedeniniz ne olursa olsun, ister iş hayatında başarılı olmak için ister yurt dışında üniversite öğrenimi görmek için olsun genel İngilizce'den akademik amaçlı İngilizce'ye, Sınavlara hazırlık İngilizce'sine amacınıza uygun her türlü kursu Malta Dil Okullarında bulmanız mümkündür. Malta İngilizce öğrenimi için en uygun ülkelerden biridir.

Malta Dil Okullarında Esnek Eğitim Süresi


Maltada İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi okullarda kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

 

 Malta Dil okullarında Esnek Kurs Başlangıç Tarihleri


Maltada Kurs başlangıç tarihleri son derece esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

 

 Malta Dil okullarında Her Seviyede Eğitim


Genel olarak Maltada lisan kurslarına İngilizce seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre, uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer 
öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız.

 

 Malta Dil okullarında Farklı Kurs Yoğunlukları


Maltada İngilizce için Haftada en az 20 ders (15 saat) yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız. Okullar genel olarak haftada 20, 25 ve 30 ders yoğunluklarında eğitim verme eğilimindedirler.

 

 Malta Dil okullarında Her Yaşa Uygun Programlar


Maltada Yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için, alt yaş sınırı 16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok. Yaz döneminde ise, bazı okullar 12-16 yaş dönemine yönelik  yaz kursları düzenliyorlar.

 

 Malta Dil okullarında Küçük Sınıf Mevcutları


Maltada Bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Yaz dönemlerinde bu sayı 15'e kadar çıkabilmektedir. Kimi kurslarda, sınıf mevcutları 5-6 öğrenci ile sınırlanabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş 
adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

 

 Malta Dil okullarına Başvuru Zamanı


Maltada İngilizce için müm işlemlerin sorunsuz yetişebilmesine yönelik önerimiz kurs başlangıç tarihinizden hiç değilse 2-3 hafta önce başvurmanız. Böylece gerek kayıt işlemleri, uçak rezervasyonu gerekse hazırlıklarınızı yapabilmeniz için yeterli zaman bulabileceksiniz. Yaz aylarında konaklama temininin uzun sürebilmesi sebebiyle 3-4 hafta öncesinden  başvuru yapılmasında fayda bulunmaktadır. Esasen yurtdışı eğitimin söz konusu olduğu her durumda mümkün olduğunca erken başvuruların yapılması tedbirli davranış olacaktır.

 

 Malta Dil okullarında Sınıf Mevcutları


Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de Maltada bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Kimi okullar özellikle yoğun ( haftada 30 ders) programlarda sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

 

 Malta Dil okullarında Eğitim Sonunda Sertifika


Kurs türü ve süresi ne olursa Maltada İngilizce dil okullarına düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip IELTS, Cambridge EFL sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

 

Malta Dil okullarındaki Okuldaki İlk Gün


Maltadaki Dil Okullarının hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere Malta'yı tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

 

Malta Dil okullarında Olanaklar, Tesisler


Okulların sağladıkları imkanlar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri internet cafe, kütüphane , dil laboratuvarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Malta'daki okulların bir kısmında yüzme havuzu da bulunmaktadır.

 

 Malta Dil okullarında Sosyal Etkinlikler, Geziler


Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

 

 Malta Dil okullarının Havaalanında Karşılama Hizmeti


Hemen tüm Malta dil okulları  havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Malta'ya varışınızda okulunuzun ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız aileye götürecektir. İyi derecede İngilizce'ye sahip değilseniz ya da yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

 

 Malta Dil okullarında Uluslararası Ortam


Malda dil okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu İngilizce öğreniminin yanı sıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

 

 Malta Dil okulları Onaylıdır


Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Malta'daki dil okulları Malta Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Önemli bir kısmı da bir araya gelerek oluşturdukları FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)'a bağlıdır.