İrlanda'da Öğrenciler İçin Yasal Çalışma Hakkı

İRLANDA’DA ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞMA HAKKI

İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan öğrenciler için haftada 20 saat part-time çalışma olanağı bulunuyor. Ek olarak tatil dönemlerinde 8 haftaya kadar yasal çalışma hakkına da sahiptir. Çalışma izni alabilmek için öğrencinin, GNIB Kartı alabilmek ” Garda National Immigration Bureau” veya en yakın Garda merkezine başvurması gerekiyor. Randevu alınması 6-8 hafta sürebiliyor. EDUROTA İrlanda'ya gidecek öğrencilerinin GNIB kart randevuları için destek olmakta, randevularının İrlandaya varmalarından 1-32 hafta sonra alınabilmesini sağlamaktadır. Bunun için kurs başlangıç tarihinizden 2 ay öncesinde başvuru yapılmasını önemle vurguluyoruz.

Dilerseniz eğitim ve çalışma sürenizi İrlanda’da iken uzatabilirsiniz:

İrlanda’da 25 hf ve daha uzun süreli eğitim alan öğrenciler Dilerlerse eğitimlerini ve çalışma sürelerini 3 kat uİrlanda'da iken uzatabilirler. Edurota olarak okul ve vize uzatma işlemleri için Dublin'de yanınızdayız.

İrlanda’da dil eğitimi alırken çalışarak hem İngilizce pratik yapabilir, hem de yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Birçok öğrenci çalışarak genellikle aylık ortalama 800-900 Euro dolayında bir gelir elde edebiliyorlar.

Bu uygulamanın yanı sıra öğrenciler yaz ve tatil dönemlerinde yasal olarak tam gün çalışabilirler.

Dublin, Google, Microsoft, Facebook vs. gibi birçok dünyanın en bilinen bilişim kuruluşlarının Avrupa üssüdür. Bu kuruluşlar bünyelerinde çalışabilecek üniversite mezunu Türkçe bilen çalışan aramaktadır.

 

OKULLAR, KAMPANYALAR, VİZE İŞLEMLERİ , ÇALIŞMA HAKKI

HAKKINDA KAPSAMLI BİLGİ İÇİN

Hemen Edurota’yı ( 0543 749 4412 )arayın , e mail gönderin ( info@edurota.com )  YA DA Sağ Üst köşedeki Bilgi İstek Formunu gönderin, kapsamlı bilgilendirme yapalım, karar sürecinize destek olalım.