İrlanda'da Akademik Yıl Programları

5/6 ve 9 ay süreli Akademik Yıl Kursları gerek aynı süreli yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına oranla çok daha ekonomik oluşları gerekse farklı konularda ek ders alma olanaklarının bulunması sebebiyle her geçen gün daha da popülerleşiyor.   

AKADEMİK YIL VE SÖMESTİR PROGRAMLARI KİMLER İÇİN UYGUN
  • Liseden sonra üniversiteyi kazanamayan ya da dilediği bölüme giremeyen öğrenciler akademik yıl programlarına devam ederek İngilizcelerini geliştirebilir, yurtdışındaki üniversitelerin talep ettiği İngilizce düzeyine gelebilirler.
  • Yurt dışında lisans, yüksek lisans öğrenimi görmek isteyen öğrenciler uzun dönemli akademik yıl programlarına devam ederek talep edilen ileri İngilizce düzeyine ulaşabilirler. Türkiye'de bir üniversiteden mezun olduktan sonra yurtdışında uzun süreli bir eğitimle İngilizcelerini tam olarak geliştirip daha seçkin bir iş hayatına başlamak isteyenler için Türkiye ve Kıbrıs'ta İngilizce eğitim veren üniversitelere devam etmek isteyenler hazırlık sınıfı yerine Akademik Yıl Kursu tercih edilebilir. Akademik yıl kursuna devam ederek İngilizcenizi TOEFL ya da IELTS olarak talep edilen düzeye getirebilir ve hazırlık sınıfından muaf olabilirsiniz. Aynı şekilde hazırlık sınıfında üst sınıfa geçmek için yeterli İngilizce seviyesine erişemeyenler için Akademik Yıl Kursunu tercih edebilirler. Türkiye ve Kıbrıs'taki özel üniversitelerin 1 yıl süreli hazırlık sınıfları eğitim, konaklama vb. giderleri dikkate alındığında yurtdışındaki akademik yıl programı ile hemen hemen aynı bütçeye denk gelmektedir.
  • İdeal bir sürede İngilizce'yi en ekonomik olarak öğrenmek ve İngilizce'yi kendileri için bir sorun olmaktan çıkarmak isteyen 16 yaşından büyük herkes için.

 

AKADEMİK YIL KURSLARININ AVANTAJLARI:

5 ve 9 aylık süreleriyle dil eğitimi için ideal süre Akademik yıl kursunun ilk gününde öğrenciler seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir sınıfa yerleştirilmektedirler. İngilizce seviyesi ne olursa olsun Akademik yıl kursunu tamamlayan öğrencilerin kursa gereken önemi verip, derslerini ihmal etmemeleri halinde yurt dışında üniversite eğitimi yapabilecek düzeye gelmesi beklenir. Genel İngilizcenin yanısıra farklı konularda seçenekler sunulmaktadır Okuldan okula değişmekle birlikte Akademik yıl Kurslarında Genel İngilizce'nin yanısıra farklı konularda ek seçenekler sunulabilmektedir. 

Yıl boyu devam eden genel İngilizce kurslarına kıyasla cazip fiyat avantajı Akademik Yıl Kursları aynı süredeki yıl boyu devam eden İngilizce kursuna göre cazip ekonomik avantaj sunmaktadır. Merkezden merkeze akademik yıl kursları ile yıl boyu devam eden genel İngilizce kursları arasındaki fark artabilmekte ya da azalabilmektedir. Ancak her koşulda Akademik Yıl/sömestir yılboyu devam eden kurslara kıyasla çok daha ekonomiktir.

Hayat boyu devam edecek uluslararası arkadaşlıklar Akademik Yıl Kursları her yıl belirli tarihlerde başlıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden aynı amaç için gelen öğrenciler aynı sınıfta kursa beraber başlayıp , seçenekli derslerin dışında ort. 9 ay süreyle birlikte ders alıyorlar. Akademik Yıl Kursları öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması, ömür boyu sürecek arkadaşlıkların oluşması için idealdir. 

Ücretsiz üniversite yerleştirme hizmeti Akademik yıl programının sonucunda hedefiniz lisans ya da yüksek lisans programına devam etmek ise Akademik yıl programı düzenleyen programların önemli bir kısmı öğrencilerinin lisans ya da yüksek lisans programlarına en uygun şekilde yerleştirilmeleri için ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmeti vermektedirler.