Avustralya'da Taksitle Eğitim

Avustralya hükümetinin Uluslararası öğrencilere yönelik son dönemde aldığı bir dizi olumlu kararlardan biri de Avustralya'daki eğitim giderlerinin tamamının gitmeden önce ödemenizin gerekmemesi. Avustralya hükümetinin TPS ( Tuition Protection Scheme) uygulaması sonucu olarak yabancı öğrencilere sağladığı avantajla öğrenciler okul ücretlerini bir kaç aşamalı olarak ödeyebilme avantajı kavuştu. Bunun için eğitim süresinin ( Tek bir konu için) 25 haftadan daha uzun sürmesi gerekiyor. Kimi okul ve programlarda ödeme 3 parçaya da bölünebiliyor.

 

 ÖRNEK 1: 40 hf İngilizce dil eğitimi 
40 hf İngilizce dil eğitimi için 20 hf ücretini gitmeden önce, diğer 20 haftalık ücreti ilk 20 haftalık ödeme suresinin sonlarına doğru Avustralya'da iken yapılabilir. Kimi okullarda 24 + 16 hf gibi uygulama farklılığı olabiliyor.

 

► ÖRNEK 2: 40 hf İngilizce dil eğitimi + 1 yıl Sertifika / Diploma programı 
İngilizce Dil eğitiminin ilk 20 haftalık kısmını ve Diploma programının ilk 6 aylık kısmını gitmeden önce ödeyebilirsiniz. İngilizce eğitiminin ikinci yarısını ilk 20 haftanın sonlarına doğru, Diploma programının ikinci 6 ayının ücretinin de diploma programının ilk 6 ayın sonuna doğru Avustralya'da iken yapabilirsiniz. Fark edeceğiniz gibi bu durumda ödemeleri 3'e bölmüş oluyorsunuz. Okuldan nokul farklı uygulamlar olabilmektedir.

 

► ÖRNEK 3: 24 hf İngilizce dil eğitimi + 6 Sertifika / Diploma programı 

İngilizce Dil eğitiminin tamamını ve Diploma programının içişn sadece 500 AUD’lik bir ön ödeme yeterli. Diploma programının kalan ücretini Diploma prograMINA BAŞLAMADAN ÖNCE ÖDEYEBİLİRSİNİZ. Bu uyguklama sınuırlı sayıda okul tarafından yapılıyor.  

 

Verilen örnekler fikir verme amaçlıdır. Okuldan okula ve programdan programa farklılık gösterebilmektedir. Farklı programlar ve kurs süreleri için ödeme planı ne olabilir hakkında her zaman bizi arayabilir, yazabilirsiniz